DYSKOWCE . INFO - forum akwarystyczne

Godni polecenia sprzedawcy dyskowców => Domowa hodowla paletek - Andrzej B => Wątek zaczęty przez: Andrzej B w 13 Grudzień 2016, 19:03:55

Tytuł: Opinie i pytania dot. domowej hodowli paletek
Wiadomość wysłana przez: Andrzej B w 13 Grudzień 2016, 19:03:55
Można pisać o rybach i mojej hodowli. Proszę o  opinię osoby które nabyły ryby z mojego garażu.  ;) Co mógłbym poprawić w rybach i ich jakości.
Tytuł: Odp: Opinie i pytania dot. domowej hodowli paletek
Wiadomość wysłana przez: lwiatko1964 w 02 Styczeń 2017, 14:31:24
OPINIA
Od Andrzeja wziąłem 12 szt paletek (4x3 odmiany)
Zakup nastąpił 24 września i po raz pierwszy w historii wszystkie rybki mam do dziś. TRochę strachu było bo to podobno ryby problematyczne ale skoro żyją do dziś tzn że jest nieżle. Wcześniej po miesiącu wszystko mi padało w akwa a jak jakaś wytrzymała dłużej niż miesiąc to był sukces.

Reasumując skoro nic nie padło uważam że rybki zakupiłem zdrowe. W momencie zakupu miały 7  i 10 tyg o ile się nie mylę. W chwili obecnej wszystkie urosły ale mam jednego giganta Erupcje piękna bestia i 3 wielkie czerwone - w porównaniu do tego co kupiłem we wrześniu. Pozostałe są różnej wielkości. 2 są takie maluchy zmężniały na boki przymasowały ale w wielkość im nie poszło.

Rybki raz otarły się o  śmierć gdy przechodziły z akwa 240 do 400 l. Coś w nowym akwa było nie tak i przez pół godz lezały jak placki na dnie. Potem wstały i śmigają do dziś więć uważam że są zdrowe i odporne :)

Przez trzy miesiące nie było z nimi problemów. wodę utrzymuję od 5,5 do 6,8. Podmianka raz w tyg 90 litrów - 70 kranówki 20 RO.  Z początku jadły tylko mix mięsny a właściwie tylko mięso z mixa w chwili obecnej wolą granulat sery. Płatków nie lubią :)

To tak jak mówię moje pierwsze podejście do tych rybek. W porównaniu z pielegniczkami i skalarami bajka. Tam ciągle coś dokupowałem bo mi padało i traciłem majątek.

Reasumując według mnie pewne źródło zakupu po prostu dobrze zainwestowane pieniążki.


Tytuł: Odp: Opinie i pytania dot. domowej hodowli paletek
Wiadomość wysłana przez: Hubert w 02 Styczeń 2017, 16:19:28
W temacie opinie generalnie nie jestem zadowolony.
Tytuł: Odp: Opinie i pytania dot. domowej hodowli paletek
Wiadomość wysłana przez: Szymon w 04 Styczeń 2017, 20:23:41
Ja też brałem ryby od Andrzeja z tym że ponad rok temu i nie z jednego miotu ale jak ja to teraz mówię disco dyski. Większość dorosłych ryb i w kilku odmianach barwnych + kilka młodych. Co prawda z młodych wyszedł jeden szczurek  ale to co przeszły te ryby zaczynając od transportu promem do Szwecji zima ( prawie 24 godz) kończąc na połączeniu z innymi rybami bez kwarantanny. 
W efekcie zafundowałem im przywry, nicienie i wiciowce. Poza tym leczenie niesprawdzonymi lekami ( efekty-kuracja x2)
Myślę że po takiej przygodzie nie jedna obsada by odleciała, ja straciłem tylko jedną. Dlatego myślę że ryby od Andrzeja są w naprawdę niezłej kondycji.

Poza tym jest na tyle uprzejmy że bezinteresownie pomógł mi załatwić inne sprawy przy okazji wizyty w 3-mieście.
Poza tym tak jak się ugadalismy telefonicznie tak zostało zrealizowane przez Andrzeja.