Autor Wątek: Wybór mikroskopu  (Przeczytany 1715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrek123

  • Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Pomógł: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zaproszeni: 0
  • Imię: piotrek
  • Skąd: przeworsk
Wybór mikroskopu
« dnia: 09 Październik 2019, 22:47:35 »
mam pytanie do znawców mikroskopów . Wiem ze wszyscy używają bioluksa nv ale mam okazję tanio kupić taki mikroskop czy on może byc lepszy od bioluksa :
Mikroskop-Sagittarius-BIOFINE 1, 40x-1000x, LED z kamerą 2MP
Układ optyczny umożliwia uzyskiwanie powiększeń od 40 do 1000 razy. Ze względu na wyposażenie oraz możliwości techniczne jest on niezastąpionym urządzeniem zarówno w laboratoriach jak i w placówkach edukacyjnych.

Płynna regulacja intensywności oświetlenia, zintegrowany kondensor soczewkowy z przesłoną irysową oraz układ makro i mikro regulacji ostrości zapewniają precyzyjne ustawienie ostrości oraz dobór optymalnych warunków obserwacji.
Współosiowe pokrętła ustawiania ostrości wyposażone zostały w podziałkę.

Na wyposażeniu także dwuwarstwowy stolik krzyżowy ułatwiający ustawienie preparatu, wyszukiwanie interesujących fragmentów oraz bardzo precyzyjne ich ustawienie.

Mikroskop BioFine 1 może być zasilany zarówno z sieci jak i za pomocą baterii. Znajdujący się w podstawie zasobnik na baterie pozwala na wykorzystanie urządzenia w dowolnym miejscu.

Na wyposażeniu mikroskopu znajduje się kamera o rozdzielczości 2 mln pixeli umożliwiająca podgląd w czasie rzeczywistym oglądanych obrazów na monitorze komputera.
Kamera Bresser 2 MPix Full HD to nowoczesne urządzenie umożliwiające wykonywanie zdjęć obiektów mikroskopowych oraz obiektów na niebie.
Wystarczy tylko umieścić kamerę w tubusie mikroskopu lub wyciągu okularowym teleskopu i podłączyć ją poprzez port USB do komputera aby móc cieszyć się kolorowymi obrazami obrazami obiektów mikroskopowych.
Kamera wyposażona została w matrycę o wysokiej rozdzielczości 1920x1080 pixeli (Full HD) i jest ona zgodna ze standardem UVC dla systemów operacyjnych Microsoft umożliwiając przesyłanie danych do komputera za pomocą interfejsu w czasie rzeczywistym, bez potrzeby instalowania sterowników.
W zestawie także oprogramowanie CamLabLite współpracuję z dostępnymi systemami Windows oraz pozwala na wybór języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, polskiego, rosyjskiego, tureckiego i chińskiego uproszczonego i tradycyjnego. Umożliwia ono także wybór formatu zapisywanych plików graficznych.
700 l  dekoracyjne  a  w  nim dorosłe piwowary + dorosłe  san marea