Rośliny > Rośliny akwariowe

Czego to braki ?

(1/3) > >>

DarekDarek:
Czego to braki ?

http://naforum.zapodaj.net/9222af98ad1a.jpg.html

KH 2 GH 6 NO3 30 PO4 1 PH 6,8 FE 0,25

Rafal:
Odpisałem już na sąsiednim forum ale tutaj też napiszę. Ze względu na parametry Twojej wody, podejrzenia pada na Mg i/lub Ca.
Oba te pierwiastki składają się na twardość wody. Wodę masz w akwarium miękką więc i magnezu i wapnia może być za mało. Aby ustalić, którego z tych pierwiastków brakuje, przyjrzyj się roślinom. Magnez i wapń należą do dwóch grup pierwiastków - magnez jest pierwiastkiem mobilnym, wapń niemobilnym. Jak sama nazwa wskazują, pierwiastki mobilne przemieszczają się, a więc w przypadku magnezu niedoborów nie będzie widać wcale na młodych liściach albo będą one na nich dużo mniej widoczne. W najgorszym stanie będą liście stare. W przypadku wapnia będzie odwrotnie, stare liście mogą wyglądać ok natomiast liście młode będą miały wyraźnie widoczne niedobory. O objawach niedoborów poszczególnych pierwiastków możesz poczytać też tutaj: http://akwarystyczne.info/viewtopic.php?t=33

gerrylol:
Bardzo fajnie opisane warto poczytać :)

DarekDarek:
Jutro przyjdzie mi
MgSO4 siarczan magnezu

jak go się rozrabia ? jakie proporcje z wodą ?

Rafal:
http://akwanawozy.com.pl - poszukaj związku który kupiłeś, znajdź w ofercie sklepu 50g tego związku i tam będzie opisane przykładowe rozrobienie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej