Forum główne > Woda

Uzdatnianie wody

(1/2) > >>

IceManUK:
Może głupie trochę pytanie ale tak się zastanawiam czy jeśli używacie wody RO lub/i odpadu dodajecie do wody jakiś uzdatniacz/uszlachetniacz na chlor ect ? - tylko w tym konkretnym przypadku mi chodzi

Od razu wyjaśnię skąd takie pytanie  :) . Z racji że kupuję specyfiki do akwarium w pakietach bo wychodzi taniej niż pojedynczo nawet jeśli któregoś specyfiku nie używam - w tym przypadku jest to własnie uzdatniacz wody (ten podstawowy na chlor i całą resztę metali ciężkich) - mam tego już tak z 30l (trzeba wystawić chyba na ebay). Wszystkie akwaria są trzymane na maxmalnie niskim poziomie TDS/EC a ten uszlachetniacz niestety podnosi mocno ten parametr.

Stosowanie tego typu specyfików po za wymienionymi sytuacjami poniżej ma jakiś sens ?

sytuacje kiedy używam tego typu uszlachetniacza:
- transport rybek
- po leczeniu
- jeśli z jakiegoś powodu muszę użyć wody z kranu (awaria filtra RO-DI)

rafafa:
Zacząłem się też zastanawiać nad uzdatnianiem wody RO, bo w najbliższym czasie zainstaluje sobie filtr https://www.oriontecdladomu.pl/pl/c/Jonizator-wody-Odwrocona-Osmoza/113. Z pewnością trzeba brać pod uwagę parametry wody już przefiltrowanej, a potem dobrać najbardziej odpowiednie sole, ważne aby twardość uzyskać odpowiednią.

jab75:
Powiem / napisze tak , w pierwszej kolejności musisz wiedzieć czy parametry które teraz masz w kranie potrzebują zmiękczania wody poprzez filtr RO , bo może wystarczy zamontować filtr mechaniczny ( np. Filtr sznurkowy 5 mikronów ) z filtrem węglowy i masz sprawę rozwiązaną , drugie wyjście jest takie że wodę z filtra mieszasz z kranowitą i nic nie potrzebujesz dawać do wody lub lejesz czyste RO i dodajesz minerały ale tu musisz pamiętać że parametry szybko będą spadały i częściej będziesz musiał podmiany robić .

Pawel M:
Jaca przecie ten ktoś powyżej wlazł tu tylko po to by linki podkleić i coś zareklamować lub kogoś na minę wkopać
ja tego nie otwieram - choć przypuszczam że to link do jakiegoś sklepu

posty bez większego ładu, składu i sensu 

powinieneś zbanować to konto a nie wchodzić w rozmowę  :D

jab75:
Pawełku , powyższy post / osoba nie wkleiła swojej strony www więc jeśli mam możliwość / czas to odpowiadam i nie mogę wszystkich traktować jak potencjalnych reklamodawców  i Wam też proponuje coś od czasu do czasu odpisać , bo jak widzę że od X czasu nie ma postów z powodu że nikt nie odpisuje na zadane pytania to uwierz mi że mam ochotę forum zamknąć jak to większość for dopadło  ;)
Kolejna sprawa to taka że mnie też już FB zaszło zbyt mocno za skórę i zacząłem się ostro tam spinać z ludźmi lub nawet przez ostatni miesiąc nie zaglądałem tam ale wpływ ma też mój zawód który mi czas ogranicza .

Nadal jednak uważam że przyjdzie moment że fora wrócą do łask chociaż by że na forach tematy są w miarę przejrzyste i są odpowiednie działy gdzie łatwiej i szybciej  pewne informacje można odszukać .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej