Forum główne > Żywienie

Krewetki - czyli co jemy i co wrzucamy dyskowcom do mix'a

<< < (3/3)

Pawel M:
Adams u nas jak rolnik sprzedaje nadwyżki to kosztują 2x tyle co w sklepie  -  bo dobre i swojskie

- znajomy sprzedaje jaja ze swojskich kur - kiedyś zapytałem czym to karmi (ma ze 100 bo to niezły biznes), powiedział że się nie pierdoli i kupuje gotowe pasze bo nie ma czasu, kury w zamknięciu - cena x 2 do sklepowych a te jajka co warte więcej od sklepowych jak na tej samej paszy ???

a na ryneczkach zamiast rolników stoją handlarze którzy przywożą towar z giełd - rolnika ciężko uświadczyć

Adams2121:
Widzisz a u mnie karmią lupinkami z jajek - które z powrotem oddajesz + to co same znajdą na wolności + ziarna wyhodowane u siebie   >:( ;)na wioskę mam 3 km, widzę czy kury chodzą na wolności , czym są karmione .  Swoje wyroby wytwarzają w ilościach  detalicznych  - nie przemysłowo . Dla znajomych , rodziny. Znajomych znajomych .

Na giełdzie - kupuję od 2007 r - wiem kto handlarz a kto rolnik - co gdzie kupić - mi nie sprzedadzą niedobrego - wola nie sprzedać, lub oddać za darmo , aby się nie zmarnowało. Handlarz za wszelką cenę będzie chciał ci sprzedać - aby nie być stratnym .

Nie mówię o handlarzach - pisze o ludziach
sporo rodziny mam w rolnictwie - niektórzy wolą robić u siebie + coś wychodowac , sprzedać , przerobić niż tyrac za 1355.66gr .
tyle u siebie wyjdzie + jedzenie darmowe. 
I sam sobie szefem .

nemo29:
Tak myślałem że tak jest , zawsze warto zapytać czy ktoś coś wie  :-[
Jacek , jakies 20 pare  lat temu  pracowalem w piekarni i juz wtedy zaczelo sie dodawanie polepszaczy do pieczywa co  by zdrowy chlebek  byl ze dwa tygodnie swierzy i zdatny do jedzenia .
Jak tez wiesz  w Norwegi ( ponoc zdrowy i ekologiczny kraj ) pracowalem na poczatku w przetworni ryb  i  jak szykowalem solanke do nastrzyku ( dorsz  i  molwa na bacalao ) tobrygadzista powiedzial ze worki po  polifosforanach  mam od razu chowac bo jak by kontrola wpadla na fabryke to by go za jaja powiesili ( wedlug przepisow europejskich polifosforany sa dozwolone dosporzywki w miesie i drobiu ale calkiem zakazane  do ryb ze wzgledu na wieksza szkodliwosc  ) .
Tak wiec nie ma co sie oszukiwac  , jemy w uj chemi  i lepiej nie wszystko wiedziec ... :(

nemo29:

--- Cytat: Adams2121 w 10 Grudnia 2016, 17:04:21 ---Widzisz a u mnie karmią lupinkami z jajek - które z powrotem oddajesz + to co same znajdą na wolności + ziarna wyhodowane u siebie 
--- Koniec cytatu ---
W sumie to dobrze robia bo skorupy zawieraja wapn ktory jest potrzebny do wytworzenia skorupek na jajkach   , jezeli idzie o ziarno to na sto procent jest lepsze niz gotowe mieszanki dla kur  zawierajace  miedzy innymi  maczke rybna .

Adams2121:
W moich okolicach tak się hoduje dla siebie . Od lat .
taniej jest wyhodować - tradycyjnie niż płacić, natomiast na własny użytek .
tak na prawdę przy okazji innych zajęć .

 Handlowe - można w sklepie/hurtowni / giełdzie kupić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej