Forum główne > Żywienie

Witaminy w pokarmie czy w wodzie.

(1/3) > >>

Blackwater:
Cześć,

Jakie jest Wasze zdanie na temat dodawania witamin, czy według Was lepiej dodawać do pokarmu czy lać wg. zaleceń producenta do wody? Ja od lat stosuję AZOO Discusvitamins i dodaje do wody.

pablo86:
Dobry temat, też się nad tym zastanawiałem wielokrotnie. Może bardziej doświadczeni się wypowiedzą w tej kwestii :)

alegumis:
Dla mnie zdecydowanie do pokarmu. A jak Wy przyjmuje cię witaminy ile przy skórę a ile z przewodu pokarmowego? Oczywiście ryby to trochę inna bajka ukrwione skrzela, przez które też coś złapią, no i przez skórę czy też połykanie też coś tam złapią. Tylko dochodzi jeszcze kwestia rozpuszczania się witamin bo znaczna ich część rozpuszcza się w tłuszczach nie wodzie (dlatego też podaje się tran do mixów) . Dodatkowo następuje rozkład witamin w kontakcie ze światłem, dlatego fiolki są dymione, ograniczając światło  ;) To tak pokrótce.

Blackwater:

--- Cytat: alegumis w 14 Luty 2016, 14:06:44 ---A jak Wy przyjmuje cię witaminy ile przy skórę a ile z przewodu pokarmowego?
--- Koniec cytatu ---

A wiesz ile ryby wypijają wody z akwarium?

alegumis:
A Ty wiesz  :D  ??? Chyba nie wiele skoro tak mało ubywa  ;) Raczej to co nam się wydaje, że łykają trafia przez skrzela spowrotem do akwarium. Skóra też ma barierę osmotyczną inaczej ryba by pękła. Oczywiście coś tam trafił do żołądka. Ile nie wiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej