Forum główne > Żywienie

własne mixy mięsne

(1/4) > >>

lwiatko1964:
powoli wybieram sie na zakupy żeby zrobić jedzenie dla swoich ryb
pytanie: na jak długo przygotowujecie mrożonki z serc itp na tydzień miesiąc dwa od zamrożenia czy jak to widzicie?

Blackwater:
Możesz mrożonki i na pół roku zrobić jak masz gdzie trzymać.

Mi się nigdy nie chce stać przy maszynce godzinami. W 30 minut tak z około 2kg obrabiam wszystkiego i mam na jakieś 2-3 tygodnie.

lwiatko1964:
a zamiast maszynki do mięsa można użyć do zmielenia a właściwie poszatkowania blendera z pojemnikiem gdzie sa takie noze krojące. bo tego do wszystkiego używam w kuchni a jakieś dodatkowej maszyny nie chce mi sie kupowac.


stosuje ktoś??

jab75:
Różnie bywa , kwestia ile masz ryb i ile produktów kupisz .
Ja właśnie jestem w trakcie robienia miksa , kupiłem prawie 5 kg serc , kilo ryby , 0,5 kg szpinaku , 0,8 kg marchewki z groszkiem i dojdą jeszcze inne dodatki .

Pawel M:

--- Cytat: lwiatko1964 w 14 Wrzesień 2016, 14:46:30 ---a zamiast maszynki do mięsa można użyć do zmielenia a właściwie poszatkowania blendera z pojemnikiem gdzie sa takie noze krojące
--- Koniec cytatu ---

z maszynki wiemy jakie wychodzi - a z blendera hm.... może jakąś próbę małą zrób :)
może być za drobny (zrobi się papka) i będzie syfić wodę a może wyjść za gruby i ryby nie łykną :)

Ja kupiłem maszynkę elektryczną i wszyscy zadowoleni - ja mam do mixa a żona już nie kupuje żadnych mielonych syfów kupuje czyste ładne mięsko i jej mielę - kotleciki bajucha wychodzą :) słoninka na smalec itd......

co do ilości ja zawsze kupuję koło 3 kilo serc, paczkę szpinaku, paczkę marchewki z groszkiem, ze dwa jabłka i banany i dodatki (witaminy + resztki pokarmów itp) więc wsadu mam z 5 kilo :) - robiłbym więcej ale i o to 5 kilo mam dym o miejsce w zamrażalce :)

jak zaczynasz kup mniej - spróbuj jak wyjdzie (zanotuj wszystkie proporcje), potem za drugim, trzecim czy kolejnym razem wyjdzie Ci super i już będziesz miał własny gotowy przepis :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej